ملات های تعمیری و آماده

ملات گروت فاقد جمع شدگی با مقاومت بسیار زیاد و آماده مصرف

مشاهده در قالب PDF
چاپ
فرستادن به ایمیل

عقیق بتن آریا

EMACO 931 به گونه ای طراحی شده است که در مکان هایی که مقاومت فشاری بسیارزیاد هدف اصلی است به کار میرود. همانند نصب پایه ماشین آلاتی که دارای فشار و لرزه زیاد می باشند. ملات گروت EMACO 931 یک محصول آماده مصرف و حاوی تمام افزودنی های لازم می باشد و تنها با اضافه کردن آب در هنگام مصرف می توان به ملات نرم دست یافت. این ملات برای مقاصدی چون : انواع گروت ریزی ، نصب پیچ و میلگرد و تزریق مناسب است . سطوح داخلی محل گروت ریزی بایستی تمیز و مرطوب شده و سپس ملات آماده ریخته و یا تزریق گردد.

آماده سازی

مقدار آب موردنیاز به دقت اندازه گیری شود EMACO 931 و به آرامی به آن اضافه و هم زده شود تا ملاتی همگن و روان به دست آید. از اختلاط طولانی پرهیز شود.

روش اجرا

سطوحی که در در معرض گروت ریزی قرار می گیرند بایستی خراشیده شوند تا پوسته های احتمالی جداشده و سنگدانه ها نمایان گردند. از چکش های سنگین و بادی و سایر ابزار مشابه که باعث شود سنگدانه ها شکسته شده  و در عین حال در جای خود باقی بمانند استفاده نکنید . سطوح بایستی از وجودروغن ، گرد و خاک ، رنگ ، ماده عمل آوری و دیگر آلودگی ها که باعث کاهش چسبندگی می شوند پاک گردند. سطوح در معرض گروت ریزی ر ا خیس نمایید تا آب ملات را جذب نکند. به گونه ای که سطوح مربوط بوده ولی آب آزاد وجود نداشته باشد.
درهنگام کاشت پیچ با میلگرد خالی بودن چال ها و عدم آب و یا روغن موردتوجه خاص قرار گیرد و در صورت لزوم از هوای فشرده برای تخلیه آنها استفاده کنید . صفحه ستون ها و پیچ ها بایستی تمیز و عاری از چربی ، گریس و رنگ باشند. تجهیزات نصب شدنی را تنظیم و ثابت نمایید . اگر لازم است صفحات فاصله گذار برداشته شوند آنها را کمی چرب نمایید تا برداشتن آنها آسان شود.
اختلاط : مطمئن شوید که سطوح داخلی مخلوط کن مرطوب بوده ولی آب آزاد وجود نداشته باشد. سپس مقدار آب را اندازه گیری و به داخل مخلوط  کن بریزید ، در حین چرخیدن مخلوط کن به آرامی EMACO 931 را به آن اضافه نمایید . به مدت 3 تا 5 دقیقه همزدن را ادامه دهید تا ملاتی همگن ، روان ، نرم و بدون حباب به دست آید.

ریختن

بلافاصله پس از اختلاط اقدام به ریختن نمایید ، همواره از نقطه ای ملات را بریزید که کمترین فاصله را با اطراف داشته باشد. ملات را به صورت پیوسته بریزید و در صورت امکان ارتفاع لازم برای تامین فشار حرکتی را ایجاد نمایید . گروت های EMACO 931 با انواع پمپ های تزریق قابل استفاده اند .پس از ریختن EMACO 931 بلافاصله روی سطوح باز را با گونی مرطوب به طور کامل بپوشانید و آن را خیس نگهدارید تا زمانی که گروت آماده پرداخت سطحی شود و یا اینکه گیرش ملات کامل گردد. در صورت عدم امکان مصرف آب می توانید از مواد عمل آوری سطحی با نام کیورینگ عقیق بتن آریا استفاده نمایید.
عمل آوری
با توجه با اینکه مقدار آب مصرفی در سطح حداقل ( 3 تا 3/75 لیتر برای 20 کیلوگرم پودر ) تنظیم شده است ، عمل آوری ملات به منظور پرهیز از بروز ترک خوردگی سطح ضروری است . شرایط آب و هوایی معتدل حداقل 3 روز عمل آوری توصیه می شود.

نکات مهم

دمای ملات و اجسامی که در درون آن گذارده می شوند بایستی بین 5+ تا 35+ درجه سانتی گرادباشد . مقدار و دمای آب را افزایش ندهید زیرا موجب روانی بیش از حد ملات و در نتیجه بروز پدیده آب انداختگی و یا جداشدگی می شود. Emaco 931   در ضخامت های بیشتر از 80 میلی متر از  EMACO980T استفاده نمایید و برای گروت ریزی با ضخامت کمتر از 10 میلی متر با بخش فنی شرکت عقیق بتن آریا مشورت نمایید . از انجام عملیات اضافی و استفاده از ویبره پرهیز نمایید.
تحت هیج شرایطی Emaco 931   را دوبار ه رقیق ننمایید و از مصرف آب بیش از حد تعیین شده خودداری کنید. برای تولید احجام بزرگ از مخلوط کن و برای اختلاط یک کیسه گروت از دریل و همزن استفاده کنید.

ترکیبات


Emaco 931   حاوی مواد زیر میباشد:
-    سیمان نوع 2 پرتلند             - منبسط کننده
-    میکروسیلیس بسیارنرم            - فوق روان کننده
-    مصالح سنگی مخصوص            - افزودنی های شیمیایی

 

مقادیر مصرف

هر کیسه 20 کیلوگرمی حدود 10/4 لیتر را پر می کند.

 

انبارداری


این محصول بایستی در کیسه های اصلی نگهداری و در برابر فشار زیاد ،تابش مستقیم خورشید و بارندگی حفاظت شود . در شرایط انبارداری خوب عمر مفید آن بیش از 12 ماه می باشد.

 

ویژگی ها

شکل ظاهری : پودر سیمانی
وزن مخصوص پودر :1/4 کیلوگرم در لیتر
جداشدگی : ندارد
آب انداختگی : ندارد

تائیدیه کیفیت

تمام محصولاتی که توسط شرکت عقیق بتن آریا تولید و عرضه می گردد مطابق با استانداردهای کیفی بین المللی می باشد.

محصولات

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت تولیدی و شیمیائی عقیق بتن آریا می باشد. طراحی سایت توسط : سانیک