Mastertpo 100

مشاهده در قالب PDF
چاپ
فرستادن به ایمیل

خشکه پاشی سخت کننده کف بتن

عقیق بتن آریا

Mastertpo 100   محصولی از پیش مخلوط شده برای خشکه پاشی جهت سخت کردن سطوح بتنی می باشد که از خواص آن ، وجود مواد چسباننده هیدرولیکی و مواد معدنی با دانه بندی مخصوص به عنوان سنگدانه را می توان نام برد.

موارد استفاده معمول

1.    آشیانه های هواپیما
2.    زیر مین و انبارهای زیرزمینی
3.    کارگاه های مکانیکی
4.    گاراژ وسایل نقلیه سبک
5.    انبارها
6.    راهروها و سالن ها
7.    پارکینگ ها
8.    سکوی های بارگیری

 

محدودیت ها

1.    در اماکنی که در ساختار کفپوش آنها استفاده از سنگدانه های فلزی مورد نیاز است ( که باعث مقاومت سایشی و ضربه پذیری بالاتر بشود ) نمی توان از این محصول استفاده کرد.
2.    در مناطقی که در آنها امکان تماس با مواد اسیدی و یا نمک های مربوط به آن وجود دارد و حملات این مواد می توانند باعث خوردگی سیمان پرتلند شوند نیز نمی توان از این مواد استفاده کرد.


کاهش وزن ( گرم )

نتایج آزمایش نشان می دهد که  Mastertpo 100 به میزان محسوسی عمق فرسایش را کاهش می دهد. آزمایش فوق با استفاده ازماشین Dorry  انجام شده اند.

دقیقه  5

2/87

2/4

دقیقه 10

5/3

3/8

دقیقه 15

7/5

5

دقیقه 20

7/9

6/1

دقیقه 25

11/9

7/3

دقیقه 30

14

8/4

دقیقه 35

16/1

9/7

 

کاهش وزن ( گرم )

کفپوش یکپارچه با اجرا در یک مرحله :
بتن :
از بتنی با کارایی بالا و قابلیت جایگزینی خوب و برخوردار از طرح  اختلاط موردنیاز با حداقل اسلامپ 75 میلی متر و کمتر 3% هوای وارده استفاده کنید . پیروی از   ACI 201- 2R77 & ACI 302 – IR89  در ساخت بتنی با تناسب ترکیبات الزامی است.
سیمان سفید معمولی پرتلند : حداقل 350 کیلوگرم در متر مکعب
نسبت آب به سیمان :    حداقل 0/4
حداکثر 0/5
اسلامپ :         ایده آل 75 میلی متر
مقاومت :        حداقل 31 نیوتن بر میلی متر مربع

بتن نباید دارای جدا شدگی یا شیرابه باشد و همچنین باید کمتر از 3% هوا داشته باشد.از استفاده از میکروسیلیس در بتن پرهیز کرده زیرا باعث فتیله شدن در هنگام خشکه پاشی خواهد شد. مواد افزودنی کاهنده آب از قبیل  Rheobuild و  Pozzolith را می توان برای ریختن بتن و بهینه کردن عملکرد آن به کار برد. اگر  Mastertpo 100 روی ملات استفاده می شود ، باید دارای حداقل ضخامت 75 میلی متر باشد.بعد از جای گیری بتن ، سطح را با استفاده از شمشه ای صاف هموار و تراز نموده سپس ویبره کنید. سطح بدست آمده را با استفاده از ماله چوبی ، ماله کشی کنید تا از بسته نبودن منافذ آن اطمینان حاصل شود. هرگونه آب آزاد باید برداشته شود. ( از استفاده از اسفنج های جاذب پرهیز شود ) سپس Mastertpo 100  را در گوشه ها به پهنای 80 میلی متر بپاشید . ( آنجایی که درزهای انبساطی و ساختمانی طراحی شده اند) و بعد با استفاده از شمشه چوبی درسطح ماله کشی کنید. Mastertpo 100 به صورت ایده آل بر روی بتنی اجرا می گردد که نه خیلی مرطوب و نه خیلی خشک باشد. دمای محیط از عوامل تعیین کننده این زمان می باشد . عموما در دماهای حدود 35 تا 40 درجه سانتیگراد زمان اجرا نزدیک به 30 تا 40 دقیق تخمین زده می شود. این زمان با کاهش دما افزایش می یابد . با استفاده از چهار پایه ای دراز که کل عرض اسلب بتنی را در بر دارد ، مواد را با دست روی بتن مرطوب پخش می کنیم . اجرا  در دو مرحله صورت می گیرد.


2/3 مواد موردنیاز را بر روی بتن ریخته و از پخش همگن آنها مطمئن شوید.
به مواد اجرا شده اجازه  جذب رطوبت از بتن را داده تا رنگ آن مقداری تیره تر شود.
با استفاده از شمشه چوبی ، Mastertpo 100 را شمشه کشی کنید ( تا وقتی که بخشی از کف بتنی موجود گردد.)
بقیه مواد را پخش کرده و دوباره تا عوض شدن رنگ مواد صبر کرده ، بعد ماله کشی را آغاز کنید.
وقتی که استحکام سطح به مقداری رسیده که بتواند وزن یک نفر را فقط با به جا گذاشتن کمی فررفتگی تحمل کند ، Mastertpo 100 را با استفاده از ماله های پروانه ای پرداخت کنید.
سطحی صاف و ضد لغزنده به دست می آید ولی نباید سطح را زیادی پرداخت کرد.
اگر استفاده از ماله دستی در نظر است ، این کار را باید قبل از آنکه بتن آنقدر سخت شود که وزن نفر را کاملا تحمل کند ، انجام داد.

نکات مهم

1.    برای اماکنی با ترافیک سنگین ، بتنی با حداقل مقاومت 28 روزه 30 N/mm باید استفاده شود. ضخامت و مقدار مسلح بودن بتن نیز از موارد مهم در طراحی بتن مطمئن گردید.
2.    برای تقلیل ترک های انقباضی از افزودنی های کاهنده آب عقیق استفاده کنید.
3.    در سطوحی که قصد اجرای پودرهای بتن سخت حاوی فلزات و یا رنگدانه را دارید ، از عدم وجود کلرید کلسیم در بتن مطمئن گردید.
4.    در دمای بالاتر از 29 در جه سانتیگراد و رطوبت کم و یا مواقعی که بتن فاقد حفاظت در برابر آفتاب و باد است ، از بر پاکردن چادر و سایه بان استفاده کرده و همچنین استفاده از مواد عمل آوری Masterkure  الزامی است.
5.    استفاده از آب نمک و یا سنگدانه های دارای نمک در بتن هایی که قصد استفاده از خشکه پاشی های فلزی و رنگی ر دارید ممنوع می باشد.

 

مقادیر مصرف

Mastertpo 100 ر ا باید در مقادیر زیر استفاده کنید :
بهره برداری سنگین ............... kg/ m 8-9
بهره برداری متوسط ...............  kg/m  6-8
بهره برداری سبک  ............... kg/m  4-6
عمل آوری
به محض اتمام مراحل اجرا ، با توجه به نوع بتن استفاده شده ، آن را با مواد عمل آوری مخصوص بپوشانید.از راهنمای مواد عمل آوری برای کمک استفاده کنید.

محافظت

محل کار باید بعد از اجرای مواد عمل آوری حصارکشی شود.همزمان با خشک شدن مواد عمل آوری به روش های مناسب سطوح را پوشانده تا از ایجاد لکه ، رنگ پریدگی و یا آسیب های فیزیکی که تعمیر آن ها مشکل خواهد بود جلوگیری شود. به بقیه نفرات و گروه های حاضر در کارگاه  در مورد نگهداری از سطح اطلاع دهید تا از غلتانیدن  و یا کشیدن بارهای سنگین بر روی سطح ، نشت روغن و انواع اسید ها و پاشیدن گچ و رنگ در هنگام کار بر روی دیوارها خودداری کنند.از سلامت بودن پوشش در حین کار مطمئن شوید.

 


تمیز کردن

تمامی وسایل را قبل از خشک شدن مواد سیمانی بر روی آنها با آب بشویید.

اره کردن درزها

درزها را در اسرع وقت بدون ضربه زدن به کف ایجاد نمایید.

انبار داری

زیر پوشش نگهداری شود .به دور از تابش مستقیم آفتاب و دمای زیاد انبار گردد. عمر مفید این محصول در شرایط انبار داری مناسب 12 ماه است. عدم رعایت روش انبارداری مناسب باعث صدمه دیدن محصول و یا بسته بندی آن می شود.مشخصات فیزیکی

اطلاعات ذکر شده فقط جنبه راهنمایی داشته و ضمانتی برای عملکرد کالا نمی باشد.

سختی

7 بر حسب MOH

متوسط میزان سایش
( با استفاده از ماشین Dorry )

0/24 گرم در دقیقه

مقاومت شیمیایی

متوسط تا کم

عمل آوری

الزامی


نتایج آزمایشات مقایسه ای فرسایش :

عمل فرسایش ( کاهش ضخامت به میلی متر )

نمونه شاهد

میانگین کنترل

میانگین
Mastertop 100

دقیقه  5

0/33

0/2

دقیقه 10

0/61

0/3

دقیقه 15

0/77

0/42

دقیقه 20

0/95

0/5

دقیقه 25

1/15

0/61

دقیقه 30

1/34

0/71

دقیقه 35

1/55

0/81


نکات ایمنی

بر روی بتنهایی که دارای کلرید کلسیم و با آب نمک هستند اجرا نکنید . بر روی بتنی که حاوی میکروسیلیکا و یا دارای بیش از 3% هوا می باشد اجرا نکنید. این محصول دارای سیمان بوده و ممکن است ایجاد ناراحتی کند ، از تماس با چشم ها و هم چنین تماس بلند مدت با پوست پرهیز شود . در صورت تماس با آب بشویید و به پزشک اطلاع دهید.به دور از دسترس کودکان نگهداری شود.

 

تائیدیه کیفیت

تمام محصولاتی که توسط شرکت عقیق بتن آریا تولید و عرضه می گردند ، مطابق با استانداردهای کیفی بین المللی می باشند.


بسته بندی

Mastertpo 100 در بسته های مقاوم در برابر رطوبت و 20 کیلوگرمی بسته بندی می شود.

محصولات

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت تولیدی و شیمیائی عقیق بتن آریا می باشد. طراحی سایت توسط : سانیک