ملات گروت 515سخت کننده کف با مقاومت زیاد

مشاهده در قالب PDF
چاپ
فرستادن به ایمیل

عقیق بتن آریا

 

Emaco 515  یک محصول آماده مصرف پودری است که با افزودن آب در محل کارگاه تبدیل به ملاتی بسیار روان و بدون جمع شدگی می گردد. Emaco 515 به گونه ای فرموله شده است که بتوان آن را به شکل خمیری و یا روان استفاده نمود.به آسانی می توان آن را برای تسطیح ، گروت ریزی و یا پر کردن گودال ها به کار برد.
همچنین برای تنظیم ابعاد ستون ها و تیر ها مورد استفاده قرار می گیرد.

 

امتیازات

1.    بدون جمع شدگی
2.    غلظت قابل تنظیم (به کمک آب)
3.    عملکرد قابل پیش بینی و معین شده
4.    اتصال بسیار خوب به فولاد و بتن
5.    توسعه مقاومت زودرس حتی در شکل روان
6.    آب بند کننده بتن
7.    جهت کاشت بولت و میلگردهای زیر  10mm

 

روش اجر ا

آماده سازی سطح : سطوحی که در معرض گروت ریزی قرار می گیرند بایستی خراشیده شوند تا پوسته های احتمالی جداشده و سنگدانه ها نمایان گردند. از چکش های سنگین و بادی و سایر ابزار مشابه که باعث شود سنگدانه ها شکسته شده  و در عین حال در جای خود بافی بمانند استفاده نکنید. سطوح بایستی از و جود روغن ، گرد و خاک ، رنگ ، ماده عمل آوری و دیگر آلودگی ها که باعث کاهش چسبندگی می شوند پاک گردند. سطوح در معرض گروت ریزی را خیس نمایید تا آب ملات را جذب نکند.  به گونه ای که سطوح مرطوب بوده ولی آب آزاد وجود نداشته باشد. در هنگام کاست پیچ یا میلگرد خالی بودن چال ها و عدم آب و یا روغن مورد توجه خاص قرار گیرد و در صورت لزوم از هوای فشرده برای تخلیه آن ها استفاده کنید صفحه ستون ها و پیچ ها بایستی تمیز و عاری از چربی ، گریس و رنگ باشند . تجهیزات نصب شدنی را  تنظیم و ثابت نمایید . اگر لازم است صفحات فاصله گذار برداشته شوند آنها را کمی چرب نمایید تا برداشتن آن ها آسان شود. مطمئن شوید که قالب بندی محکم و آب بند است تا از حرکت و خروج گروت جلوگیری شود.

 

اختلاط

مطمئن شوید که سطوح داخلی مخلوط کن مرطوب بوده ولی آب آزاد وجود نداشته باشد. سپس مقدار آب را اندازه گیری و به داخل مخلوط کن بریزید ، درحین چرخیدن مخلوط کن به آرامی Emaco 515   را به آن اضافه نمایید. به مدت 3 تا 5 دقیقه همزدن را ادامه دهید تا ملاتی همگن ، روان ، نرم و بدون حباب به دست آید.

 

ریختن


بلافاصله پس از اختلاط اقدام به ریختن نمایید ، همواره از نقطه ای ملات را بریزید که کمترین فاصله  را با اطراف داشته باشد. ملات را به صورت پیوسته بریزید و در صورت امکان ارتفاع لازم برای تامین فشار حرکتی را ایجاد نمایید . گروت های Emaco 515   با انواع پمپ های تزربق قابل استفاده اند . پس از ریختن Emaco 515   بلافاصله روی باز را با گونی مرطوب به طور کامل بپوشانید و آن را خیس نگهدارید تا زمانی که گروت آماده پرداخت سطحی شود و یا اینکه گیرش ملات کامل گردد. در صورت عدم امکان مصرف آب می توانید از مواد عمل آوری سطحی با نام کیورینگ عقیق بتن آریا استفاده نمایید.

 

نکات مهم

دمای ملات و اجسامی که در درون آن گذارده می شوند بایستی بین 5+ تا 35 + درجه سانتی گراد باشد. مقدار و دمای آب را افزایش ندهید زیرا موجب روانی بیش از حد ملات و در نتیجه بروز پدیده آب انداختگی و یا جداشدگی می شود. Emaco 515
در ضخامت های بین 5 تا 50 میلی متر ریخته می شود . برای تامین ضخامت های بیشتر از 50 میلی متر از Emaco 505
استفاده نمایید و برای گروت ریزی با ضخامت کمتر از 5 میلی متر با بخش فنی شرکت عقیق بتن آریا مشورت نمایید . از انجام عملیات اضافی و استفاده از ویبره پرهیز نمایید.
تحت هیچ شرایطی Emaco 515 را دوباره رقیق ننمایید و از مصرف آب بیش  از حد تعیین شده خودداری کنید. برای تولید احجام بزرگ از مخلوط کن و برای اختلاط یک کیسه گروت از دریل و همزن استفاده کنید.

مقادیر مصرف


هرکیسه 20 کیلوگرمی 10/4 لیتر فضا را پر می کند و در حالت روان 97 کیسه 20 کیلوگرمی برای پر کردن یک متر کعب لازم است.
توجه : برای نصب ماشین آلات سنگین در شرایط حساس از Emaco 931  استفاده کنید.
جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد Emaco 515 و یا استفاده از سایر ملات های گروت بدون جمع شدگی باشرکت عقیق بتن آریا تماس حاصل فرمایید.

 

احتیاط و ایمنی


همانند تمامی محصولات پایه سیمانی گروت Emaco 515 نیز ممکن است باعث آسیب شود.در صورت تماس احتمالی با چشم ها بلافاصله آن را به مدت 15 دقیقه با آب شستشو داده و به پزشک مراجعه نمایید . در صورت تماس با پوست آن را به دقت بشویید.

 

بسته بندی

Emaco 515  در کیسه های 20 کیلوگرمی عرضه می شود.

ویژگی ها

آب مصرفی : 6/5 تا 7/5 لیتر به ازای یک کیسه 20 کیلوگرمی محاسبه شود.
مقاومت فشاری در حالت خمیری : 1 روزه 22 مگا پاسکال
3 روزه 30 مگا پاسکال
7 روزه 42 مگاپاسکال
28 روزه 52 مگاپاسکال

انبارداری

این محصول را در مکان سرپوشیده و به دور از تابش خورشید و بارندگی و در روی پالت نگهداری نمایید.از فشار زیاد پرهیز شود . عمر مفید محصول حدود 12 ماه است. اگر در شرایط مناسب و در کیسه های اصلی نگهداری گردد.

تائیدیه کیفیت

تمام محصولاتی که توسط شرکت عقیق بتن آریا تولید و عرضه می گردد مطابق با استانداردهای کیفی بین المللی می باشد.

محصولات

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت تولیدی و شیمیائی عقیق بتن آریا می باشد. طراحی سایت توسط : سانیک